Anne Çocuk Beslenmesi

gebelikte emzirirken anne bebek beslenmesi

Gebe beslenmesi

Hayat anne karnında başlar dolayısıyla beslenme de anne karnında başlar. Gebelik sırasında doğru beslenmek, sağlıklı bebeklerin dünyaya gelmesi , anne sağlığının korunması için en önemli etmenlerdendir.

Özellikle gebelik sırasında ortaya çıkabilen gebelik şekeri ( gestasyonel diyabet ) anne ve bebeğin sağlığı için risk teşkil edebilir. Bu durumda olan anne adaylarının nasıul besleneceği, gebelik sırasında kaç kilo alacağı oldukça önemlidir. Gestasyonel diyabeti olan annelerin diyetisyen takibinde de olması gerekmektedir.

Özetle sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmek ve olası sağlık problemlerinin önüne geçmek için en önemlisi de bebeklerinizin sağlıklı geleceği için gebelik boyunca nasıl beslenmeniz gerektiğini gelin birlikte öğrenelim.

Emziklilikte beslenme

Gebelik boyunca bebeğimizin sağlığı dışında en çok aldığımız kiloların nasıl gideceğini dert ederiz. Gebelik sonrası kilolar aslında bebeği emzirmeyle birlikte çok çabuk gider. Ancak burada yine devreye sağlıklı beslenme giriyor. emzirirken diyet yaparsam sütüm azalır mı sorusu en çok korkulan konulardan biridir. Aslında durum tam tersidir. Sağlıklı beslenerek hem kilo kaybedebilir hem de sütünüzün artmasını sağlayabilirsiniz. Hem bir diyetisyen hem de  bir çocuk annesi olarak gebelik-emziklilik süresince yaşadıklarımı sizinle paylaşmak için ve kafanızda oluşan tüm sorular için sizi formdoyuma bekliyoruz.

Çocuk beslenmesi

Sağlıklı bireylerin temeli bebeklikten başlar. Özellikle ilk 6 ay bebeğinizi sadece anne sütü ile beslemek çocuğunuzun bağışıklık sisteminden kilosuna kadar bir çok sağlık durumunu etkiler. Ebeveynler diyetisyene gitmek için çocuğunuzuz sağlığının bozulmasını beklemeyin. Sağlıklı bir bebeklik, çocukluk ve ergenlik dönemi geçirebilmeleri için önleminizi önceden alın. Bebeklikten ergenliğe kadar tüm yaş grupları için sağlıklı beslenmeyi formdoyumda sizlere öğretiyoruz.