özel protokollü diyet

Özel Protokollü Diyetler

Özel Protokollü Diyetler; Klasik sağlıklı beslenme tedavisine destek olarak bilimsel bazı beslenme çözümleri de günümüzde yerini almış durumdadır. Form Doyum olarak bilimsel olmayan, sağlığınızı bozabilecek herhangi bir besin takviyesini asla önermem. Çünkü benim için ailemizden birisinizdir ve ailemin sağılığına gösterdiğim özeni sizlere de göstermek benim asıl ilkemdir. Bu sebeple Özel Protokollü Diyet konulu bu yazımı sizlerle paylaşmak istedim.

Sdm diyeti: açılımı bilimsel beslenme ve diyet çözümleri olan bir diyet sistemidir. Esası çok düşük kalorili ketojenik diyet olmasına dayanır. Kendi özel ürünleriyle uygulanan ve özel aşamaları olan diyet sistemi olduğu için sadece diyetisyen kontrolünde yapılır. Kilo kaybını etkili bir şekilde gerçekleştirir, ayrıca insülin direnci, tip 2 diyabet, obezitenin tedavisinde uygulanabileceği gibi kesinlikle böbrek ve karaciğer yetmezliklerinde, tip 1 diyabette, hamilelik ve emzirme dönemlerinde, kalp yetmezliğinde, ağır depresyon durumlarında, ve 18 yaş altında uygulanmaz. En önemli avantajları kas kütlesi korunarak kilo kaybı sağlanır, istenilen hedefe hızla varılır, kolay kullanılan ürünlerinin olması, doğru yapıldığı ve geçişlerin doğru uygulanmasıyla kilo kaybının kalıcı olmasıdır. Ancak yaşam tarzı değil beslenme tedavisi olduğu unutulmamalıdır. Sdm diyeti ile ilgili bilgi almak , yapabilmek için uygun olup olmadığınızı öğrenmek için ‘formdoyum’ da bekliyoruz.

Premium diet: 3 ana öğün sistemine dayanan 1 öğünün serbest , 2 öğünün ise özel premium ürünleriyle yapıldığı diyet sistemidir. Ürünleri tamamiyle organik sertifikalı olup katkı maddesi veya zayıflamaya yardımcı zararlı ögeler içermez. Sadece bir öğünde almanız gereken tüm vitamin, mineral, protein, karbonhidrat ve yağları içerir. En büyük avantajları ise düşük kalorili diyet olmasına rağmen alınması gereken bütün vitamin, mineralleri sağlar, yanınızda taşıyabildiğiniz için özellikle yoğun çalışanlar veya sahada çalışanlar için öğün atlamak yerine pratik öğün yerine kullanılabilirler, serbest öğün ayarlamasıyla yasakların cezbediciliği ortadan kalkar. Bu diyeti yapamayacak olanlar gebe, emziren , 12 yaş altındaki çocuklar , tip 1 diyabetli hastalardır. Premium diyeti ile ilgili bilgi almak , yapabilmek için uygun olup olmadığınızı öğrenmek için ‘formdoyum’ da bekliyoruz.

Gıda intolerans testleri: severek tükettiğimiz aslında faydalı olan besinlerden bazılarını vücudumuz sindiremiyor olabilir. Bunun sonucunda da kilo problemleri, ödem, hazımsızlık şikayetleri yaşayabiliriz. Bu gibi durumlar için yapılan bu testler vücudunuzun intolerans gösterdiği besin veya besinleri tespit ederek duruma göre geçici veya kalıcı olarak beslenmenizden çıkarmanızı gerektirebilir. Ancak önemli olan çıkan besin yerine geçebilecek besinleri belirlemektir. İşte yine bu noktada diyetisyenler devreye girer. Diyetisyeninizle birlikte intolerans olan besinler çıkartılarak ve muadilleri eklenerek listeniz hazırlanmaldır. Özel Protokollü Diyetler  Adana Diyetisyen

Bir yorum Yaz